Mały pies w małym mieszkaniu

cze 19, 2017 przez

Mały pies w małym mieszkaniu

Dorosłeś do tego by kupić sobie psa? Jednak ze względu na małe mieszkanie wciąż się wahasz? Nic straconego! Ludzie o ograniczonych możliwościach wcale nie muszą porzucać marzeń o słodkim psiaku. W takim przypadku idealnym rozwiązaniem są psy miniaturowe. Nie pozostaje więc nic innego, jak zastanowić nad tym jaka rasa małych psów byłaby dla mnie najlepsza?!
Jeśli chcemy mieć psa, który pięknie by się prezentował, nie straszne nam są godziny spędzone podczas kąpieli i szczotkowania sierści, możemy wybrać sobie miniaturowego spaniela papillona. Rasa ta łączy cechy spaniela i szpica. Włoski malarz Tycjan często umieszczał go na swoich obrazach.

 

Wielu przedstawicieli tej rasy mieszkało na dworach królewskich we Włoszech, Hiszpanii czy Francji. Ich usposobienie jest przyjazne, są niekonfliktowe, łatwe w prowadzeniu, nie wykazują agresywnych skłonności więc będą idealne dla większych dzieci.
Gdy jesteśmy bardziej aktywni, lubimy spędzać czas na świeżym powietrzu, a czesanie psa jest dla nas sprawą drugorzędną, to wtedy najlepszym wyborem będzie jamnik krótkowłosy. Bardzo towarzyski, wesoły, obdarzony odwagą i inteligencją. Ważne jest aby miał dużo ruchu, co zapobiegnie jego otyłości, lubi chodzić na długie spacery.
Małe psy wcale nie są gorsze od tych większych, na pewno każdemu nadadzą w życiu odrobinę szczęścia.