Twarda woda – nasz główny wróg w kuchni i łazience

kwi 22, 2020 przez

Twarda woda – nasz główny wróg w kuchni i łazience

Twarda woda to zmora zdecydowanej większości Polaków. Stwierdzenie, że w danym domostwie występuje problem twardej wody to zaledwie początek problemów. Twarda woda prowadzi do osadzania się kamienia na powierzchniach, co znacząco obniża ich walory estetyczne. Brzydki wygląd zlewów, kranów itp. to nie jedyne zmartwienie.

Kamień osadzający się na częściach urządzeń AGD bywa przyczyną poważnych awarii sprzętu używanego na co dzień w naszych kuchniach. W kabinach prysznicowych osadzający się kamień prowadzi do powstawania nieestetycznie wyglądających zacieków. Jest też przyczyną awarii instalacji wodno-kanalizacyjnych.

Jak sobie radzić z problemem twardej wody?

Najpowszechniejszą metodą walki z problemem twardej wody jest stosowanie specjalnych zmiękczaczy do wody. Wśród sposobów na walkę z problemem wymienia się: destylację, metody termiczne, chemiczne i fizykochemiczne. Na co dzień mało kto interesuje się podobnymi rozwiązaniami, a przez to skazuje się na poważniejsze kłopoty.

Ich początek to konieczność częstszego i dokładniejszego czyszczenia armatury. Na twardej wodzie cierpią podgrzewacze wody. Ich wydajność znacząco się zmniejsza. Przygotowywane posiłki tracą walory smakowe, a białe ubrania nabierają nieestetycznej, żółtej barwy. Połysk tracą naczynia kuchenne. Obrywa też nasza skóra.

Twój sprzęt nie znosi twardej wody

Wszechobecny osad wygląda odstraszająco i wymaga od nas wzmożonej aktywności – sprzęty na co dzień używane musimy nieustannie odkamieniać. Jeśli robicie to wyłącznie ze względów estetycznych, czas zrewidować swoje przekonania. Nagromadzony kamień może być przyczyną poważnych awarii sprzętu używanego w naszych domach.

Gdy dojdzie do awarii instalacji wod-kan, posłuszeństwa odmówi pralka lub zmywarka, powinieneś zgłosić się po pomoc do specjalisty. Hydraulik Warszawa – cennik podobnych usług nie będzie Cię już przerażał, o ile zgłosisz się do firmy Sir Local. Oferujemy szybkie terminy realizacji i atrakcyjne ceny usług.

Podobne

Tagi