Jak pomalować przedpokój – inspiracje i praktyczne wskazówki

paź 26, 2021 przez

Jak pomalować przedpokój – inspiracje i praktyczne wskazówki

Właściwe kolory i wzory to podstawa w aranżacji przedpokoju. Jak wybrać odpowiedni kolor ścian i malowanie mebli, które ożywią wnętrze i wprowadzą do niego wizualny porządek? W tym artykule znajdziesz inspiracje i praktyczne wskazówki.

  1. Wybierz kolor odpowiadający Twoim potrzebom

Przedpokój to pomieszczenie, które łączy razem całą przestrzeń mieszkalną i jest najczęściej widoczny zaraz po wejściu do domu. Dlatego warto zadbać o dobrą jakość pomalowania i kolor, który będzie pasował do Twojego stylu życia. Jeśli przedpokój jest ciemny, warto postawić na jasne kolory, które ożywią pomieszczenie. Odcienie beżu, biel lub delikatny zielony to dobre propozycje dla osób, które chcą wprowadzić do wnętrza spokój i harmonię.

  1. Korzystaj z wzorów

Przedpokój może stać się miejscem, gdzie wykorzystasz różne wzory. Właściwe elementy ścienne, naklejki z motywami czy ramki z obrazami to dobry sposób, by urozmaicić aranżację. Wybierz wzory o zróżnicowanej skali, od małych i dyskretnych po większe, bardziej zauważalne. Pamiętaj, że wzory powinny być zharmonizowane z kolorystyką i pozostałymi elementami wnętrza.

  1. Zainwestuj w oświetlenie

Odpowiednie oświetlenie przedpokoju to rzecz bardzo ważna. Mogą być to kinkiety, umiejscowione przy drzwiach, lub punkty świetlne w suficie, które wprowadzą do wnętrza ciepły i przyjemny nastrój. Pamiętaj, aby oświetlenie najsilniej skupiać na miejscach, gdzie podróżnicy będą szukali butów, kurtki, kluczy.

  1. Przemyśl funkcjonalność

Przedpokój to miejsce, gdzie musi panować porządek. Dlatego warto zastanowić się nad odpowiednim układem mebli, które pozwolą na przechowywanie potrzebnych części garderoby i innych rzeczy. Można zainstalować szafy, które pomieszczą odzież lub dodatkowe akcesoria, takie jak parasole czy torebki. Szafka na buty to również bardzo dobry pomysł, dzięki temu buty nasze, ale też i gości będą mogły być wygodnie umieszczone w odpowiednim miejscu.

  1. Dopełnij aranżację odpowiednimi dodatkami

W przedpokoju można zrobić wiele rzeczy, aby urozmaicić jego wystrój. Obrazki, wazony z żywymi kwiatami czy eleganckie haki do powieszenia kurtek – to tylko niektóre z propozycji, jakie mogą wzbogacić wnętrze. Wybrane dodatki powinny być zgodne z stylem aranżacji, ale też funkcjonalne i ułatwiające poruszanie się w pomieszczeniu.

Podsumowując, aranżacja przedpokoju to niebagatelny element każdego mieszkania, który wprowadza nas w odpowiedni nastrój już na samym starcie. Odpowiedni kolor ścian oraz mebli, dobry układ funkcjonalnych mebli i urozmaicony dodatkami wystrój sprawi, że przedpokój nabierze zupełnie innego wymiaru.

Podobne

Tagi