Schody wewnętrzne do małych pomieszczeń

maj 20, 2018 przez

Schody wewnętrzne do małych pomieszczeń

Schody w domu lub mieszkaniu to często niezbędny element. Jednak warto pamiętać, że nie wszystkie rodzaje schodów sprawdzą się w przypadku małych pomieszczeń. W jaki sposób wybierać schody?
Schody mogą być wykonane z różnych materiałów. Najczęściej wybierane jest drewno, ponieważ oprócz estetycznego wyglądu dają one dość dużą stabilność. Alternatywą są zwykle schody metalowe, które nie wymagają tak dużej konserwacji, jednocześnie jednak często się trzęsą, co wywołuje uczucie dyskomfortu u niektórych osób. Warto więc zastanowić się nad tą kwestią przed zakupem lub po prostu wypróbować je, jeśli istnieje taka możliwość.

 

W przypadku małych pomieszczeń układ schodów jest niezwykle istotny. W takich przypadkach zazwyczaj proponowane są schody zabiegowe. Mają one trochę inny układ niż standardowe. Wyróżnia je przede wszystkim skręt pod katem dziewięćdziesięciu stopni, co ma na celu zaoszczędzenie miejsca. Takie schody sprawdzą się także w dużych pomieszczeniach, gdzie ceni się wygodę. Schody zabiegowe najczęściej są wykonane z drewna, można jednak spotkać także inne materiały.