Jak zaoszczędzić miejsce w sypialni?

mar 5, 2021 przez

Jak zaoszczędzić miejsce w sypialni?

Sypialnia to najbardziej intymne pomieszczenie w całym domu, którego komfort nie zależy od metrażu pomieszczenia. Jeśli znajdzie się tam wygodne, duże łóżko małżeńskie, to tak naprawde nic innego nie będzie już potrzebne! A co, jeśli chcesz zaoszczędzić miejsce w sypialni, na przykład by zmieścić tam jeszcze toaletkę lub komodę?

Czy dla oszczędności miejsca należy kupić małe łóżko?

Dwuosobowe łóżko musi charakteryzować się konkretnymi rozmiarami, aby dawało swobodę wypoczynku. Niestety, gdy jest zbyt wąskie, bardzo trudno jest mówić o komfortowym śnie. Każdy człowiek potrzebuje odrobiny wolnej przestrzeni, by solidnie wypocząć i nie budzić się z przykurczami kończyn. W związku z tym, nawet jeśli Twoja sypialnia jest bardzo mała, nie rezygnuj z szerokiego, solidnego łoża małżeńskiego! Czasem lepiej kupić szersze łóżko i tym samym mieć nieco mniej przestrzeni po jego bokach lub zrezygnować ze stolików nocnych na rzecz półki wnękowej albo szerokiego parapetu okiennego, niż potem żałować zakupu zbyt wąskiego, niewygodnego łóżka.

Jaki model łóżka wybrać?

Aby zaoszczędzić miejsce w sypialni, wybierz model łóżka, w którego wnętrzu znajdziesz solidną skrzynię na pościel. Bardzo często taka skrzynia nie tylko mieści pościel zwijaną tam co rano, aby przykryć łóżko jedynie ozdobną narzutą i poduszkami. Bywa, że spełnia też rolę bieliźniarki, w której można trzymać zapasowe koce, poduszki, kołdry i zmiany pościeli. Takie rozwiązania ma na przykład nowoczesne łóżko kontynentalne. To model bardzo wysoki, posiadający nawet trzy materace wewnętrzne i solidny pojemnik na pościel. Może on mieć postać wysuwanych szuflad, ale są też ciekawe modele, które mają skrzynię na pościel w zagłówku otwieranym od góry. To fantastyczny sposób na oszczędność miejsca w sypialni, bez konieczności rezygnowania z wygody odpoczynku nocą! Łóżka kontynentalne należą do najdroższych z dostępnych modeli. Warto jednak zdecydować się na taki zakup, aby w przyszłości móc go sobie pogratulować, gdy wstaniesz wypoczęty niczym król ze swojego wspaniałego łóżka w ulubionym pomieszczeniu w całym domu!

Podobne

Tagi