Jak zrobić kwiatki z bibuły – prosty i kreatywny sposób na dekorację

lis 12, 2020 przez

Jak zrobić kwiatki z bibuły – prosty i kreatywny sposób na dekorację

Jak stworzyć kwiatki z bibuły – prosty i kreatywny sposób na dekorację

Bibuła to materiał, który często kojarzy się z dekoracjami na różnego rodzaju imprezy. Może przydać się także do tworzenia pięknych kwiatów, które będą wspaniałą ozdobą dla każdego wnętrza. W tym artykule przedstawimy prosty i kreatywny sposób na wykonanie takich ozdób.

Materiały potrzebne do wykonania kwiatków z bibuły

Przed przystąpieniem do pracy, musimy zaopatrzyć się w odpowiednie materiały. Będą nam potrzebne:

 • bibuła w różnych kolorach
 • nożyczki
 • drut florystyczny
 • taśma klejąca
 • klej w sztyfcie
 • patyczki higieniczne (opcjonalnie)

Krok po kroku – jak zrobić kwiatki z bibuły

 1. Odpowiednio ułóż bibułę

Zacznijmy od ułożenia bibuły w taki sposób, aby była ona złożona w harmonijkę. Następnie zawiń ją na środku drutu florystycznego.

 1. Wycięcie kształtu kwiatka

Wycięcie kształtu kwiatka jest krokiem, który umożliwi nam ukształtowanie naszej bibułowej ozdoby. Możemy przy tym wykorzystać nasze własne projekty lub skorzystać ze wzorów dostępnych w internecie.

 1. Ukształtowanie płatków

Następnie, należy pociąć bibułę w taki sposób, aby jej składanymi płatkami utworzyć kształt kwiatka. Można to zrobić za pomocą nożyczek, lub palców – zależy to od wybranej techniki.

 1. Dodanie patyczków higienicznych (opcjonalne)

Jeśli chcemy, aby nasze kwiatki miały bardziej realistyczny kształt, możemy dodać do nich patyczki higieniczne. Aby to zrobić, należy owinąć drut florystyczny wokół patyczka i zacisnąć go mocno.

 1. Uformowanie kwiatka

W ostatnim etapie pracy, należy delikatnie uformować kształt kwiatka i ułożyć jego płatki tak, aby wyglądał pięknie i estetycznie.

Zastosowanie bibułowych kwiatków

Bibułowe kwiatki świetnie sprawdzą się w różnych sytuacjach – można je wykorzystać na przykład do dekoracji domu lub impregnować je, aby stworzyć oryginalną biżuterię.

Podsumowanie

Tworzenie bibułowych kwiatów to wspaniała zabawa, która pochłonie nas na długi czas. Dzięki temu, że jest to stosunkowo prosta technika, może być ona wykonywana praktycznie przez każdego. Wystarczy tylko kilka materiałów oraz trochę cierpliwości i odrobina kreatywności.

Podobne

Tagi