Poprawa komfortu snu dzięki właściwemu materacowi

lip 11, 2016 przez

Poprawa komfortu snu dzięki właściwemu materacowi

Wygodne łóżko to podstawa. Jednak wiele osób narzeka na brak komfortu, który jest związany z nieodpowiednim doborem materaca. Które z tego typu produktów sprawdzą się najlepiej i jak je wybierać?
Obecnie na rynku można znaleźć duży wybór materacy. Wybierać można z tradycyjnych sprężynowych, kieszeniowych, wykonanych z tworzywa sztucznego oraz z materiałów naturalnych. Niekiedy w jednym materacu łączy się kilka metod, co ma na celu zwiększenie komfortu snu.

 

Materace kieszeniowe to te, w których sprężyny umieszczone są w tak zwanych kieszeniach. To nie tylko zmniejsza niebezpieczeństwo wydostania się sprężyny z materaca, ale może również zwiększać komfort snu. Takie działanie jest możliwe poprzez umieszczenie w materacu grup kieszeni o różnym stopniu elastyczności. W ten sposób materac będzie miększy w jednych partiach, a twardszy w innych. Materac kieszeniowy tego typu jest odpowiedni dla osób, które cierpią na bóle kręgosłupa lub po prostu chcą zadbać o swoje zdrowie i komfort snu.
Wybierając materac kieszeniowy można zwrócić uwagę również na inne wykorzystane w nim materiały. Warto jednak pamiętać, że obecnie materiały sztuczne wykazują się podobnymi właściwościami co naturalne, jednocześnie zmniejszając możliwość rozwoju roztoczy czy pasożytów.