Wybieranie rolet do wnętrz

maj 2, 2018 przez

Wybieranie rolet do wnętrz

Odpowiednie zasłonienie okien to dość istotna kwestia. Wiele osób decyduje się na standardowe zasłony, jednak można znaleźć także inne rozwiązania. Rolety to sposób na efektywne zasłonięcie okien nie tylko w przypadku nowoczesnych wnętrz. Jak je wybrać?

 

Obecnie bardzo często w domach montowana jest roleta materiałowa. Choć takie rozwiązanie wydaje się mało oryginalne, to jednak warto pamiętać, że obecnie można wybrać z co najmniej kilku rodzajów tego typu produktów. Często spotykane są tak zwane rolety ekranowe. W ich przypadku możliwe jest ograniczenie miejsca ich użytkowania i montażu do minimum. Mini rolety rozwijają się bardzo blisko okiennej szyby, dzięki czemu ogranicza się nie tylko miejsce, ale także możliwość ich zabrudzenia. Oprócz rolet ekranowych można wykorzystać rolety rzymskie, które są ozdobnie zwijane. Praktyczne są również plisowane rolety materiałowe, które umożliwiają zwijanie ich do dołu, co jest ciekawym rozwiązaniem w przypadku wysokich okien.

 

Wybierając konkretne rolety warto wziąć pod uwagę kolor i grubość materiału. Ciemniejsze i grubsze rolety w mniejszym stopniu przepuszczają światło, dlatego są idealne między innymi do sypialni.