Dodatkowe źródło światła w przedpokoju

lip 3, 2016 przez

Dodatkowe źródło światła w przedpokoju

Odpowiednie oświetlenie wnętrza to podstawa. Dotyczy to nie tylko głównych pomieszczeń, ale także przedpokoju czy korytarza. Brak światła w tego typu miejscach sprawia, że staje się ono niepraktyczne i całkowicie niezdatne do użytkowania w nocy. Co należy wziąć pod uwagę wybierając źródło światła do przedpokoju?
W zależności od tego, jak duże jest pomieszczenie, można zdecydować się na jedno lub kilka źródeł światła. Często stosowanym rozwiązaniem jest umieszczenie na suficie standardowej lampy, która oświetla równomiernie całe wnętrze. Jako dodatkowe źródło światła świetnie sprawdzą się kinkiety lub plafony. Kinkiety do przedpokoju powinny mieć ten sam styl, co umieszczona na suficie lampa. Obecnie nie trzeba decydować się na standardowe okrągłe kinkiety z abażurem z mlecznego szkła. W zależności od typu wnętrza można wybrać kinkiety w kształcie prostopadłościanu lub całkowicie fantazyjne.

 

Decydując się na kinkiety w takich miejscach jak przedpokój, warto jest również odpowiednio je rozmieścić. To dodatkowe źródło światła świetnie sprawdza się przy lustrach oraz tam, gdzie następuje zmiana obuwia. Kinkiety powinny dawać na tyle dużo światła, by wykonanie podstawowych czynności nie wymagało włączania głównego światła.