Drzwi do nowoczesnego wnętrza

kwi 30, 2016 przez

Drzwi do nowoczesnego wnętrza

Szklane elementy w wystroju nowoczesnych wnętrz praktycznie nikogo już nie dziwią. Jednak szklane drzwi nadal są rzadkością. Dlaczego warto je wykorzystać i gdzie sprawdzą się najlepiej?
Szklane drzwi zazwyczaj nie są w całości wykonane ze szkła. Takie elementy jak klamka czy zamek muszą być bowiem wykonane z metalu. To jednak można uznać za zaletę, ponieważ łatwo jest dopasować je stylistycznie do obecnych już w pomieszczeniu nowoczesnych mebli, które w wielu przypadkach są zbudowane właśnie z tych materiałów. Szklane drzwi podkreślają nowoczesny charakter wnętrza, ale to nie jedyna ich funkcja.

 

Szklane drzwi świetnie sprawdzą się wszędzie tam, gdzie jest mało światła. Nawet niewielka przezroczystość sprawia bowiem, że światło może przenikać. Z tego powodu drzwi tego typu stosowane są w łazienkach.
Drzwi przesuwne szklane kojarzone są głównie z balkonami. Jednak spokojnie mogą być użyte także jako przejście między jednym pomieszczeniem a drugim. Warto bowiem pamiętać, że tego typu drzwi są wykonane z materiału, który po ewentualnym stłuczeniu nie rani, ponieważ rozsypuje się na tępe kawałki.