Jak nadać wnętrzom nowego charakteru?

mar 3, 2016 przez

Jak nadać wnętrzom nowego charakteru?

Obecnie dekoratorzy wnętrz mają wiele świetnych pomysłów na odnowę wnętrza. Warto przyjrzeć się tego typu rozwiązaniom, aby wprowadzić do swojego domu nowy styl. W jaki sposób można nadać pomieszczeniom nowego charakteru przy pomocy niezbyt kosztownych, a jednocześnie efektownych dekoracji?
Jednym z pomysłów na odświeżenie wnętrza jest zmiana charakteru jednej ze ścian. W grę wchodzi nie tylko pomalowanie jej na inny kolor, ale także nadanie zupełnie innej tekstury. Taki efekt można uzyskać przez taki produkt jak płytki ze starej cegły.

 

Niewiele osób pamięta jeszcze nieotynkowane ściany budynków wykonanych z czerwonej cegły. Obecnie nie ma konieczności pozostawiania ściany w formie surowej, aby nadać pomieszczeniu ciekawego charakteru. Płytki ze starej cegły świetnie sprawdzają się nie tylko jako obramowanie kominka, ale także jako dekoracja ściany w sypialni.
Zaletą tego typu dekoracji jest zazwyczaj jej niepowtarzalność. W odróżnianiu od standardowych kafelków lub tapety, wzór płytek różni się, dzięki czemu za każdym razem można uzyskać nieco inną dekorację. Płytki tego typu dodają wnętrzu charakteru i szlachetności poprzez jego postarzenie. Najlepiej sprawdzą się więc we wnętrzach, gdzie inne dekoracje również spełniają te funkcje lub w pomieszczeniach urządzonych minimalistycznie.