Suplement diety, a jego postać

gru 6, 2017 przez

Suplement diety, a jego postać

Suplement diety –to środek spożywczy, którego celem jest uzupełnienie normalnej diety,. Jest on skoncentrowanym źródłem witamin lub minerałów lub innych substancji mających wattości odżywcze. Wprowadzane są one do obrotu ich formie, umożliwiającej dawkowanie. Występują w postaci: kapsułek, tabletek, drażetek i  innych podobnych postaciach, saszetek z proszkiem, ampułek z płynem, butelek z kroplomierzem i w innych przeznaczonych do spożywania w małych, odmierzonych ilościach jednostkowych odstępach czasowych.

Co to znaczy suplement diety – w ujęciu ogólnym, prawnym.
Suplementy diety jako środki spożywcze muszą mieć cechy i spełniać określone kryteria, które charakteryzują je wg. ich żywotności pod względem jakości sensorycznej, wartości odżywczej i bezpieczeństwa..

Suplement diety forma środka spożywczego

Suplementy zazwyczaj są produkowane oraz wprowadzane do obiegu w formie umożliwiającej ich precyzyjne i łatwe dawkowanie, W Polsce suplementy diety dopuszcza do obrotu Główny Inspektor Sanitarny i podległe mu urzędy (a nie Główny Inspektor Farmaceutyczny lub Urząd Rejestracji Leków i Produktów Biobójczych).
[o] to znaczy suplement diety – ich związek ze zdrowiem.
Istnieje bliski związek pomiędzy zdrowiem człowieka, długością i jakością jego życia, a jego dietą, czyli  odżywianiem się. Do normalnego funkcjonowania komórek organizmu niezbędnych jest wiele mikroskładników, duża część z nich może być uzupełniana w postaci środków wspomagających dla różnych grup społecznych oraz wiekowych.

 

Podobne

Tagi